Як проголосувати на виборах Президента переселенцю, - консультує Міністр юстиції

Доброго дня! Я - переселенець з нині окупованої території в Луганській області, хочу взяти участь у виборах Президента України, які відбудуться в неділю. Поясніть, будь ласка, чи маю я право брати участь у голосуванні і що для цього потрібно? Микола Наєнко
Консультує Міністр юстиції Павло Петренко
Перш за все, хочу наголосити, що невід'ємним правом громадянина України є право вільно обирати владу.Проголосувати на виборах Президента, звичайно, зможуть і внутрішньо переміщені особи. Далі проінформую вас щодо того, як перевірити себе у списках виборців та порядку голосування. Як перевірити себе у списках виборців? Це можна зробити в особистому кабінеті виборця на веб-сайті Державного реєстру виборців: drv.gov.ua або на виборчій дільниці з 23 березня 2019 року. Як змінити місце голосування? Для цього потрібно зробити 2 простих кроки:
1. Звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем перебування на день виборів або за місцезнаходженням виборчої дільниці, де буде зручно голосувати, або за місцем реєстрації проживання.
2. Подати заяву про тимчасову зміну місця голосування.
Які документи потрібні для зміни місця голосування?

ДрукE-mail