Щоб груби гріли, а будинки не горіли

Ситуація з пожежами загибеллю людей на них, що склалася на території Ружинського району протягом  жовтня 2017 року досить критична. Статистика свідчить що станом на 23 жовтня 2017 року на території Ружинського району виникло 54 пожежі, у вогні загинув 2 мешканець району. Вогнем знищено та пошкоджено 21 будівель та споруд, матеріальні збитки завдані вогнем складають близько 559  тисяч гривень . Одна з пожеж виникла 20 жовтня на території смт. Ружин Практика показує, що щорічно під час опалювального сезону збільшується кількість пожеж в житлових будинках, а причинами їх виникнення є прилади опалення. Не важко зрозуміти, що з настанням холодів всі громадяни намагаються обігріти свої оселі. Адже під час опалювального сезону найпоширенішими причинами, є порушення експлуатації пічного, газового опалення та електрообладнання. Про це знає кожен, та не кожен дотримується правил. І прикро, бо за свої помилки люди платять занадто дорогою ціною – життям.

ДрукE-mail

З метою навчання підростаючого покоління основам пожежної безпеки, роз’яснення питань безпеки життєдіяльності та популяризації професії рятувальника, 11 жовтня на території загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що у селі Мовчанівка, відбулася громадська

Насамперед, рятувальники розповіли дітям правила поведінки під час різного роду надзвичайних ситуацій. У відповідь маленькі учні показали для працівників ДСНС та своїх старших учнів виставу «Вогонь – друг, вогонь – ворог». У процесі театралізованого дійства головні герої – лісові звірі – довели, що сірники у руках малечі можуть призвести до пожежі, а знання правил пожежної безпеки і поведінки в умовах небезпеки допоможуть врятувати життя. У конкурсній програмі дітвора спробувала себе в ролі рятувальників: долала перепони, гасила пожежу в будинку, рятувала потерпілих та надавала першу долікарську допомогу при опіках і пораненнях.
 

ДрукE-mail

Щоб зменшити ризик виникнення пожежі в помешканнях громадян Ружинський районний сектор нагадує основні заходи пожежної безпеки в побуті:

- Перш за все бути обережним у поводженні з вогнем;
- Не дозволяти дітям бавитись з сірникам, запальничками тощо, зберігати дані предмети в недоступних для дітей місцях;
- Батькам слід приділяти більшої уваги своїм дітям, з малку привчати їх до недопущенню гри з сірниками та вогнем;
- Не користуватись відкритим вогнем в місцях зберігання грубих кормів, підстилки та інших горючих речей;
- Не курити в ліжку, а тим паче в стані алкогольного сп’яніння.
- При користуванні пічним опаленням:
 не дозволяти дітям нагляд за грубами та печами, що топляться;

ДрукE-mail

З настанням холодів значно збільшується пожеж, причинами яких є порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні пічного опалення або ж його експлуатації

Від  пічного опалення з початку року на території Ружинського району виникло 7 пожеж. Тож аби запобігти виникнення пожеж під час опалювального сезону Ружинський районний сектор Управління ДСНС України у Житомирській області вкотре роз’яснює громадянам правила користування пічним опаленням та його влаштування:
• не залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними дітям;
• не користуватися печами, які мають тріщини;
• не розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

ДрукE-mail