Безпека під час жнив!

За декілька днів у сільськогосподарських підприємствах розпочинається найбільш відповідальна і важка пора – збирання вирощеного врожаю. В цей період всі працівники – хлібороби докладатимуть неабияких зусиль та праці, щоб якомога швидше і з мінімальними втратами зібрати вирощений урожай. Хто як не ці люди знають справжню ціну хлібу. Дуже прикро стає коли вирощений важкою працею колос, дорого вартісна в наш час сільськогосподарська техніка знищується у вогні, тим самим завдаючи великих матеріальних збитків господарствам.

В період зернозбиральної компанії 2018 року на території Ружинського району не допущено виникнення пожеж в хлібних масивах. 08.08.2018 року в млині приватного підприємства «Ташір», за адресою: Житомирська область Ружинський район с. Ягнятин вул.. Сквирська, 1а виникла пожежа. Пожежею знищено міжповерхове дерев’яне перекриття (трьох поверхів) на площі 900 м.кв., пошкоджено покрівлю на площі 300 м.кв.

З метою недопущення втрат зернових і грубих кормів через пожежі та інші надзвичайні ситуації в місцях збирання, зберігання та переробки врожаю у 2019 році звернути увагу голів сільських рад на покращення роботи по проведенню комплексу протипожежних заходів та організації пожежогасіння в сільській місцевості.

Керівникам сільгосппідприємств району, незалежно від форм власності, щоб мінімізувати ризик виникнення пожеж та загорань в місцях збирання, зберігання та переробки нового врожаю необхідно виконувати елементарні правила пожежної безпеки:

- до початку збирання врожаю необхідно якісно відрегулювати на сільськогосподарській техніці систему живлення, мащення, охолодження та запалення, а також вихлопні труби обладнати справними іскрогасниками;

- всю сільськогосподарську техніку та агрегати необхідно обладнати первинними засобами пожежегасіння (комбайн та трактор – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами, автомобілі – вогнегасником, штиковою лопатою;

-   при дозріванні колоскових, хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, посадок та доріг необхідно обкосити і оборати смугою не менше 4 м завширшки;

-   не допускати ремонт та заправку автотракторної техніки на хлібних масивах;

- на хлібному полі з якого збирається урожай необхідно тримати напоготові трактор з плугом та бочку з водою на випадок пожежі;

- в період збирання врожаю категорично заборонено курити, розводити багаття та спалювати післяжнивні залишки на хлібному полі;

-   з усіма особами що будуть брати участь в зернозбиральній компанії необхідно провести протипожежний інструктаж.

Начальник Сектору                                                           Володимир ФЕДОРОВИЧ