Прийомна сім'я – шанс на нове життя

Тому, хто виріс у рідній сім'ї, важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Майже безпорадна, без підтримки та любові, вона, як пересаджений паросток на палючому сонці, - наодинці із складними життєвими проблемами. В Україні цілеспрямовано проводиться значна робота зі створення нової форми державної опіки – інституту прийомної сім'ї. Це надає можливість дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, рости та виховуватися в сім'ї.В даний час у Ружинському районі успішно функціонує 9 прийомних сімей та 2 дитячі будинки сімейного типу, де виховується 30 дітей. Прийомна сім’я- це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання.

За прийомними дітьми зберігається статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Це передбачає збереження за дитиною раніше призначених аліментів, пенсій та інших державних виплат.Утримання прийомної дитини у прийомній  сім'ї фінансується державою.

Якщо вам небайдужа доля дітей, які потребують батьківської любові, родинного тепла, та якщо ви вирішили створити прийомну сім'ю на базі своєї родини, вам необхідно звернутись до служби у справах дітей райдержадміністрації (каб. 28, тел.. 3-12-97) чи до районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (каб. 62,63, тел.: 3-13-47).

Служба у справах дітей Ружинської РДА