Першим пріоритетом в 2019 році буде підвищення рівня соціальних стандартів – Президент на Житомирщині

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки на Житомирщину зустрівся з мешканцями Станишівської об‘єднаної територіальної громади та обговорив з ними перші результати та подальші перспективи розвитку громад в рамках загальнодержавної реформи децентралізації. «Децентралізація - реформа, яка безпосередньо має відношення до громад», - сказав Президент. Глава держави наголосив, що децентралізація визнана однією з успішних реформ. «Пишаюся тим, що вперше з урахуванням субсидій і субвенцій місцеві бюджети перевищили бюджет державний. Це правильно – гроші мають бути ближче до людей», - зауважив він.Президент наголосив, що нині проводяться реформи, які не проводилися попередні 23 роки. За його словами, за рахунок децентралізації місцеві громади отримали фінанси і повноваження необхідні для зміни якості життя мешканців міст та сіл.

Петро Порошенко на Житомирщині: Українські спецпризначенці були, є і будуть елітою Збройних сил України

Президент України Петро Порошенко зустрівся із військовослужбовцями Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, де вручив офіційний прапор сил спецпризначення. Зустріч проходила сьогодні, 17 січня, на базі 142-го навчально-тренувального центру, що у Бердичівському районі. Участь у заходах також взяв Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, голова обласної ради Володимир Ширма, народні депутати України Володимир Арешонков та Олександр Ревега. «Українські спецпризначенці були, є і будуть елітою Збройних сил України. Ви майстерно робите свою роботу, на практиці реалізуючи власне ж кредо «Переваги якості над кількістю». Військовослужбовці-спецпризначенці провели багато операцій, відбиваючи російську агресію на сході нашої держави.

У Житомирі Петро Порошенко подякував ВР за прийняття Закону щодо процедури приєднання парафій до ПЦУ

Після подячної молитви у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Житомира сьогодні, 17 січня, Президент Петро Порошенко подякував народним депутатам Верховної Ради за ухвалення важливих Законів щодо створення та процедури приєднання парафій до Православної Церкви України. Подячна молитва та представлення Томосу про автокефалію пройшли в рамках робочої поїздки Глави держави до Житомирщини за участю Святійшого Патріарха Філарета. «Я хочу подякувати голові Верховної Ради Андрію Парубію і народним депутатам, які в квітні підтримали моє президентське звернення великою кількістю голосів парламенту. А потім почули звернення моє, церковних ієрархів, Його Святості і проголосували за 2 важливих закони.

Петро Порошенко разом з Патріархом Філаретом представили Томос громаді Житомирщини

У Свято-Михайлівському кафедральному соборі сьогодні, 17 січня, провели подячний молебень з нагоди отримання Томосу. Участь взяли Президент України Петро Порошенко, Святійший Патріарх Філарет, Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, голова обласної ради Володимир Ширма, міський голова Сергій Сухомлин, народні депутати Володимир Арешонков та Олександр Ревега, віряни, громадськість міста. Перед початком молебню у собор був внесений Томос про автокефалію Православної Церкви України. «Сьогодні Томос тут, у Свято-Михайлівському кафедральному соборі міста Житомир. І кожен вірянин може побачити цей історичний документ, підписаний Вселенським Патріархом та членами Синоду Вселенського Патріархату.

ЯК БУДЕ ВІДБУВАТИСЯ ОПЛАТА КОМУНАЛКИ?

Для тих, хто подав документи на субсидію вперше - у січні 2019 року, після призначення допомоги оплата комуналки відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію.Тому допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіанта та пільговика в Ощадбанк. Про це, та про те, скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням. А все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, за результатами опалювального сезону енергоощадні українці зможуть забрати з банку готівкою.

ЧИ ПОТРІБНО У ОЩАДБАНКУ САМОСТІЙНО ВІДКРИВАТИ РАХУНОК?

Нікуди, крім управління соціального захисту населення, іти не потрібно. Після опрацювання Заяви на монетизацію, усім субсидіантам автоматично буде відкрито персональний обліковий запис в Ощадбанку. Щомісяця банк інформуватиме пільговиків та субсидіантів про надходження грошової допомоги від держави та залишок після сплати комунальних платежів.

Запроваджено виплату пільг і субсидій у грошовій формі

27 грудня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати. Монетизація відбуватиметься у три етапи:
з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше;
з 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період;
з 1 жовтня 2019 року – монетизація для кожного, хто є одержувачем житлової субсидії.