МЗС Фінляндії та корпорація NEFCO підписали угоду про створення цільового фонду для фінансування проектів «чистої» енергетики в Україні

29 листопада Міністерство закордонних справ Фінляндії (http://formin.finland.fi) і Північна екологічна фінансова корпорація NEFCO (https://www.nefco.org) підписали Угоду про створення фонду для фінансової підтримки проектів з відновлюваної енергетики в Україні. Обсяг фонду становитиме 6 млн євро. Фінсько-український цільовий фонд передбачає надання технічної допомоги та  виділення грантових коштів для підготовки та реалізації проектів «чистої» енергетики в Україні. Основним координатором роботи фонду з боку України стане Держенергоефективності. Фінансування проектів буде здійснюватися через NEFCO. Домовленості щодо співпраці України та Фінляндії у відновлюваній енергетиці було досягнуто шляхом підписання Меморандуму про взаєморозуміння між МЗС Фінляндії і Держенергоефективності у січні цього року під час візиту Президента України Петра Порошенка до Фінляндії.

В Україні відбувся перший електронний аукціон із закупівлі енергосервісу для термомодернізації бюджетних установ

Сьогодні, 30 листопада, вперше в Україні успішно проведено електронний аукціон із закупівлі енергосервісу в системі електронних закупівель «PROZORRO» (https://prozorro.gov.ua). Першим містом, яке випробувало нові процедури закупівель, стало м.Суми (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-10-17-000684-b). Після затвердження місцевою радою істотних умов енергосервісного договору енергоефективні заходи буде проведено у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 10 ім. О. Бутка в м. Суми. На даний момент в електронній системі закупівель вже оголошено 95 тендерів. «Сподіваємось, що застосування прозорих механізмів відбору партнерів, готових інвестувати в термомодернізацію бюджетних установ, дасть можливість створити конкурентний та ефективний ринок енергосервісу в Україні», -  прокоментував подію Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання ("прописка" та "виписка") в Україні

4 квітня 2016 року в Україні змінилися правила реєстрації місця проживання. Відбулося це у зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та затвердженням нових Правил реєстрації місця проживання (Постанова КМУ №207 від 02.03.2016 р.).Головною відмінністю нового порядку стало те, що реєстраційні дії тепер здійснюють не органи міграційної служби як було раніше, а органи місцевого самоврядування. Не зайвим буде нагадати, що поняття «прописка» хоча і продовжує використовуватися в суспільстві в розмовній мові, проте вже застаріло і наразі в законодавстві не існує (замість нього діє процедура «реєстрація місця проживання»).

З нагоди 85-х роковин початку Голодомору 1932-1933 років в Україні у селищі Ружині відбувся мітинг-реквієм приурочений цим трагічним подіям

До присутніх звернувся начальник відділу сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації Руслан Костюмінський та керуючий справами районної ради Віктор Салюк. Вони наголосили на тому, що голодомор 1932-1933 років був спеціально спланованою і ретельно замаскованою каральною операцією.Починаючи з грудня 1932 по квітень 1933 року, в пік трагедії, Україна втрачала щодня по кількасот тисяч осіб. Кількість загиблих в роки Голодомору дорівнювала кількості населення деяких європейських країн. Вже минуло 85 років з того часу, як голодна смерть у мирний період, обірвала мільйони людських доль.

З нагоди 85-х роковин початку Голодомору 1932-1933 років в Україні в селищі Ружині відбувся мітинг-реквієм приурочений цим трагічним подіям

До присутніх звернувся начальник відділу сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації Руслан Костюмінський та керуючий справами районної ради Віктор Салюк. Вони наголосили на тому, що голодомор 1932-1933 років був спеціально спланованою і ретельно замаскованою каральною операцією. За своїми вражаючими наслідками його можна порівняти з втратами нашого народу  від Другої світової війни. І скільки років не минуло з того часу, як голодна смерть обірвала мільйони людських доль, нашим святим обов'язком є збереження пам'яті про жертв голодомору.

Священики православних церков відправили панахиду за померлими від голодної смерті. Учасники заходу вшанували пам'ять невинних жертв голодомору хвилиною мовчання та запалили свічки пам'яті за невинно убієнними...