Пенсійна реформа запрацювала з 11 жовтня

Пенсійна реформа, що передбачає підвищення необхідного стажу для виходу на пенсію до 25 років у 2018 році і поступове підвищення до 35 років у 2028 році, набула чинності з    11 жовтня. Відповідний закон опубліковано в парламентській газеті "Голос України" 10 жовтня – він набуває чинності наступного дня після публікації. Верховна Рада ухвалила пенсійну реформу 3 жовтня, президент Петро Порошенко підписав відповідний закон 8 жовтня. Відповідно до документа, в 60 років виходять на пенсію ті особи, які на 1 січня 2018 року будуть мати 25 років страхового стажу, а діапазон вимог щодо страхового стажу щорічно буде збільшуватися на 12 місяців до досягнення 35 років у 2028 році.

Ігор Гундич: 1700 гривень у місяць за власний дім – це реалії на Житомирщині

Голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич оглянув в дії програму індивідуального будівництва на селі «Власний дім». 18 жовтня під час робочої поїздки до Ружинського району він відвідав сім’ю, яка придбала будинок завдяки цій програмі.  «Цей будинок і молода сім’я, яка тут проживає, – це приклад ефективності дії програми "Власний дім". Адже сьогодні не кожен зможе знайти в кармані кількасот тисяч гривень, аби придбати житло, навіть у селі. Приємно, коли молоді спеціалісти, які працюють у сільській місцевості, купують, будують або реконструюють собі житло. Це ті люди, які будуть розвивати сучасне село в Україні», – зазначив Ігор Гундич.

Основні положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (№ 6614) пропонує зміни до 30 законодавчих актів. Закон набирає чинності з 1 жовтня 2017 року частково, а з 1 січня 2018-го — у повному обсязі.
Як перераховуватимуть пенсії?
Перерахунок раніше призначених пенсій з 1 жовтня 2017 року з використанням:
♦ єдиного показника середньої зарплати за останні 3 роки (2014—2016) у розмірі 3 764,41 гривні;
♦1 — cередньомісячна зарплата за 2014—2016 роки за даними персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України.