• На головну
  • Бюро правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Ружинське бюро правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Адреса: смт Ружин, вул. О. Бурди, 23
Телефон: (04138) 3-11-70
Графік роботи: понеділок — четвер з 09:00 — 18:00
п”ятниця — 09:00 — 16:45
без обідньої перерви 

big pravo 

У ЯКИХ ВИПАДКАХ МОЖНА ОТРИМАТИ ВИПЛАТИ ПО ЛІКАРНЯНОМУ ЯКЩО ВАША ДИТИНА ЗАХВОРІЛА?

Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною виплачується якщо дитина ще не досягла 14 років.  Але слід пам’ятати, що законодавством передбачено також виплата цієї допомоги по догляду за хворим членом сім’ї та якщо вашій дитині більше 14 років Ви матимете можливість отримати ці виплати. Водночас строк такого лікарняного, а відповідно й розмір виплат буде значно меншим. Хто має право на отримання цих виплат ?  Лікарняний видається лікуючим лікарем одному з працюючих членів сім’ї або іншій працюючій особі, що фактично здійснює догляд. Зрозуміло, що це має бути офіційне працевлаштування для того щоб мати статус застрахованої особи. На який строк може бути виписаний лікарняний?

ДрукE-mail

Безоплатна правова допомога інформує!

05 січня 2017 року, Верховна рада України, внесла зміни до ЗУ “Про безоплатну правову допомогу”, якими значно розширено коло осіб, які мають право на таку допомогу.
Насамперед – це внутрішньо переміщені особи та особи, які претендують на отримання такого статусу, а також особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни, у тому числі учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань.
  Також суттєво підвищується поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги:

ДрукE-mail

Поновлення пропущених строків для прийняття спадщини

За статистикою звернень громадян до Ружинського бюро правової допомоги Бердичівського МЦ з надання БВПД, питання поновлення пропущених строків для прийняття спадщини займає вагоме місце. Фахівці відділу Ружинське бюро правової допомоги надають наступні рекомендації та роз’яснення.
Цивільним Законодавством України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Строк подачі даної заяви, який починається з часу відкриття спадщини, не може перевищувати шість місяців. У разі, якщо спадкоємець протягом встановленого строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. Але спадкоємець не втрачає можливість успадкувати майно. Ст. 1272 Цивільного кодексу України передбачено можливість поновлення строку для прийняття спадщини шляхом:

ДрукE-mail

ДО УВАГИ ПРЕДСТАВНИКІВ ГРОМАДСЬКИХ ОБ'ЄДНАНЬ!

Як відомо, 1 січня 2017 року спливає термін для неприбуткових організацій з перереєстрації статутів згідно нових вимог українського податкового законодавства. Оскільки цей процес і процедура не для всіх є зрозумілими, зокрема, щодо того, які суттєві моменти необхідно врахувати громадським організаціям, щоб залишитися в реєстрі неприбуткових організацій після 1 січня – тому детально про все це читайте в статті.
Для включення неприбуткової організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій установчі документи громадських формувань повинні:

ДрукE-mail