Ружинське бюро правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Адреса: смт Ружин, вул. О. Бурди, 23
Телефон: (04138) 3-11-70
Графік роботи: понеділок — четвер з 09:00 — 18:00
п”ятниця — 09:00 — 16:45
без обідньої перерви 

big pravo 

ЯК ПРОТИДІЯТИ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ?

Як виявити домашнє насильство?

Насильство може бути:
-фізичне(заподіяння тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування,залишення в небезпеці, ненадання допомоги, заподіяння смерті)
-сексуальне(будь-які діяння сексуального характеру, вчинені без згоди особи)

-психологічне(словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе, шкоду психічному здоров’ю)

-економічне(умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатися)

Хто несе відповідальність за домашнє насильство?

Подружжя. Особи, які проживають (проживали) спільно однією сім’єю. Їх родичі. Опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі.

 Нові суб'єкти: Колишнє подружжя. Наречені. Особи, які мають спілних дітей. Батьки або діти одного з подружжя (колишнього подружжя).

Довідково: з 07 січня 2018 року набрав чинності новий Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який запровадив нові механізми захисту дітей та жінок від домашнього насильства.

Що робити у разі домашнього насильства?

Одразу викликати поліцію - 102. Звернутися за безкоштовною правовою допомогою:

0800-213-103 (Єдиний контакт-центр безоплатної правової допомоги – цілодобово та безкоштовно у межах України).

ВАЖЛИВО! Не мовчи! Повідом про будь-які випадки насильства! Ти маєш право на безпеку і захист!

Держава гарантує захист від кривдника

За ініціативою поліції або за заявою постражалої особи до кривдника може бути застосовано терміновий заборонний припис, що передбачає: - зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; - заборону на вхід та перебування у місці проживання (перебування) постраждалої особи; - заборону в будь-який спосіб контактувати із постраждалою особою. За невиконання припису - штраф, громадські роботи або адміністративний арешт. Термін дії припису - до 10 діб.

На більш тривалий термін видається обмежувальний припис.

Підстава: заява потерпілої особи або її представника, батьків, родичів, органу опіки та піклування Рішення про застосування обмежувального припису приймає суд.

Передбачає: - заборону перебувати у в місці спільного проживання (перебування);

- усунення перешкод у користування майном потерпілою особою;

- обмеження спілкування з постраждалою дитиною;

- заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місця відвідування пострждалої особи;

- заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею;

- заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою.

Термін застосування - до шести місяців.

Де і як отримати допомогу?

Цілодобово безкоштовно національна “гаряча лінія” 116-123. Особам, що стали жертвами домашнього насильства, надається безкоштовна юридична допомога (захист, представництво у суді, складання документів).

Адреси центрів:www.legalaid.gov.ua/ua/local-centres.

Єдиний контакт-центр безоплатної правової допомоги 0800-213-103
Не будь байдужим! Домашнє насильство має бути припинено!Якщо Ви стали свідком домашнього насильства щодо своїх близьких, рідних, знайомих, звертайтеся до поліції! Ваша небайдужість може врятувати чиєсь життя*

*За статистикою, щороку понад 600 жінок в Україні гинуть в результаті домашнього насильства.

За детальною інформацією та роз'ясненням законодавства, а також отримання безоплатного адвоката звертайтесь до фахівців Ружинського бюро правової допомоги Бердичівського МЦ з надання БВПД за адресою: смт. Ружин, вул. О. Бурди, 23 (вхід з двору) тел.: (04138) 3-11-70.

Людмила Сидоренко

ДрукE-mail