• Бюро правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Ружинське бюро правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Адреса: смт Ружин, вул. О. Бурди, 23
Телефон: (04138) 3-11-70
Графік роботи: понеділок — четвер з 09:00 — 18:00
п”ятниця — 09:00 — 16:45
без обідньої перерви

big pravo

НОВЕ В ЗАКОНОДАВСТВІ

З 21 червня 2019 року набрав чинності Закон України № 2728-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування”, підписаний Президентом України В. Зеленським 30.05.2019.   Даним нормативно-правовим актом вносяться зміни - викладається в новій редакції стаття 182 Кодексу законів про працю України, а саме:

- працівникам, які усиновили дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів - при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини. Така відпустка надається за умови, що заява про надання відпустки надійшла не пізніше трьох місяців з дня набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини.

Податкова знижка на навчання

Протягом 2019 року подати декларацію з метою отримання податкової знижки мають право громадяни, які понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення. Тобто, право на отримання податкової знижки мають платник податку та/або члени сім’ї першого ступеня спорідненості (батьки, чоловік, дружина, діти, у тому числі усиновлені). Якщо за навчання студента сплатили особи, які не є членами його сім’ї першого ступеня споріднення (дід, баба та інші особи), вони не мають права на податкову знижку. Отже, якщо платник сплачував за своє навчання, навчання дітей або батьків, він може до 31 грудня наступного за звітним податкового року (до 31 грудня 2019 року) подати декларацію, в якій зазначити суму отриманих доходів та суму коштів, які були сплачені на освітні послуги, для отримання податкової знижки.

ДрукE-mail

Щодо порядку організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення

Кабінет Міністрів України прийняв у новій редакції Порядок організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення.  Документом встановлено перелік документів для отримання згоди на виїзд груп за кордон на відпочинок та оздоровлення (окремо для дітей, які мають батьків, та дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування). Крім того, передбачено:

• подання організаторами маршрутів переміщення груп від інтернатів до місця збору та місця перебування;
  • супровід дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на шляху прямування;
  • забезпечення дітей харчуванням та побутовими зручностями під час транзитних зупинок та перельоту;
  • надання організаторами програм перебування дітей за кордоном з обов’язковим зазначенням групових та індивідуальних заходів (екскурсії, поїздки, розважальні програми).

Щодо порядку спадкування

З 1 січня 2018 року застосовуються норми Закону України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини", якими й закріплена нульова ставка податку для членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення. До першого ступеня споріднення відносяться діти спадкодавця, його батьки, чоловік або дружина. До другого ступеня - рідні брати й сестри, дід і баба з боку матері та з боку батька, а також онуки. Інші родичі, як і раніше, мають сплатити податок 5% від вартості спадщини, після її оцінки. А у випадку нульової ставки податку оцінку робити не потрібно. Те ж саме правило застосовується і у випадку дарування майна.