• Бюро правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Ружинське бюро правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Адреса: смт Ружин, вул. О. Бурди, 23
Телефон: (04138) 3-11-70
Графік роботи: понеділок — четвер з 09:00 — 18:00
п”ятниця — 09:00 — 16:45
без обідньої перерви

big pravo

Придбання квартири в новобудові за договором відступлення

Через високі ціни на квартири, що є об’єктом купівлі-продажу вторинного ринку нерухомості, українці, бажаючи мати власне житло, розглядають можливість придбання житлової площі в новобудовах. Українські реалії пропонують різні варіанти придбання квартири в новобудові. Так, найбільш поширеними з них є: укладення договору пайової участі, укладення попереднього договору, купівлі-продажу майнових прав тощо. Договір пайової участі укладається між особою та забудовником, відповідно до такого договору особа стає лише інвестором і після здачі будинку в експлуатацію має право вимагати від забудовника передання квартири у власність. Під укладенням попереднього договору розуміють попередній договір купівлі-продажу, відповідно до якого особа лише має право вимагати від забудовника укладення основного договору після закінчення будівництва.

ЯКІ ПРАВА ГАРАНТУЮТЬСЯ ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ? БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

Первинна:
- Отримання правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань.
- Складення заяв, скарг та інших документів.
- Допомога в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації.
Вторинна:
- Захист у кримінальних провадженнях.

ЯК ОФОРМИТИ СПАДЩИНУ

Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна – місцезнаходження основної частини рухомого майна. При цьому, необхідно мати на увазі, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, а часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування отримують спадкоємці за законом в порядку черговості. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, коли спадкоємцями укладено договір про зміну черговості права на спадкування.

ДрукE-mail

Щорічні відпустки, порядок і умови їх надання

Надання всім працівникам щорічної оплачуваної відпустки є реалізацією їх права на відпочинок, яке закріплене статтею 45 Конституції України. Умови, тривалість і порядок надання працівникам відпусток визначають Кодекс законів про працю України та Закон України „Про відпустки". Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також ті громадяни України, які працюють за трудовим договором у фізичної особи. Закон України „Про відпуски" нарівні з громадянами України визначив право на відпустки для іноземних громадян та осіб без громадянства, які працюють в Україні. Щорічна відпустка є одним з важливих видів часу відпочинку працівників, протягом якого вони не виконують своїх обов’язків за трудовим договором.