• Бюро правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Ружинське бюро правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Адреса: смт Ружин, вул. О. Бурди, 23
Телефон: (04138) 3-11-70
Графік роботи: понеділок — четвер з 09:00 — 18:00
п”ятниця — 09:00 — 16:45
без обідньої перерви

big pravo

ЗАКОН ПРО СКАСУВАННЯ ПЕЧАТОК НАБУВ ЧИННОСТІ: ДЛЯ ЗАСВІДЧЕННЯ ДОКУМЕНТІВ ДОСТАТНЬО ЛИШЕ ПІДПИСУ

19 липня набув чинності Закон України від 23 березня 2017 року № 1982-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями"Закон виключає з низки законодавчих актів вимоги про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання) та необхідність використання печаток у взаємовідносинах суб’єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування. Відповідно до закону, суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатку, але її використання не є обов’язковим. Наявність або відсутність відбитку печатки підприємства на документі не створює юридичних наслідків.
Копія документа, поданого суб’єктом господарювання до органу державної влади або місцевого самоврядування, вважається завіреною, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи – підприємця. Орган державної влади або місцевого самоврядування не має права вимагати нотаріального засвідчення справжності копії документа, якщо така вимога не встановлена законом. Також відповідно до Закону виключається можливість визнання документа, угоди або правочину недійсним у зв’язку з відсутністю відбитку печатки.

ДрукE-mail

На Житомирщині запрацювали антирейдерські аграрні штаби

З 14 серпня 2017 року в усіх областях України, в тому числі й Житомирській області, запрацюють антирейдерські аграрні штаби, які протидіятимуть спробам рейдерських захоплень земель та врожаю. Сьогодні агрорейдерство є найгарячішою темою. Шахраї та бандити, користуючись правовою неграмотністю українців та злочинними діями реєстраторів, відбирають у людей землю і врожай. Щоб протистояти цьому явищу, Мін’юст ініціював створення антирейдерських штабів. Представники Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Андрушівського, Любарського, Попільнянського, Романівського, Ружинського та Чуднівського бюро правової допомоги проводитимуть виїзди (відповідно до графіку) у населені пункти та надаватимуть юридичну допомогу людям на місцях. Особливу увагу зосереджуватимуть на питаннях, що стосуються попередженню рейдерських захоплень земель та інших земельних питань.
Довідково:

ДрукE-mail

Одна з цілей проекту «Я маю право» – підвищити юридичну грамотність населення

Всеукраїнський просвітницький проект «Я маю право!» стартував на Житомирщині в червні цього року. Він має дві основні функції: просвітницьку та моніторингову щодо порушень прав людини і реагування на це з боку держави. До кінця року в ході реалізації проекту буде проводитись інформування людей про їх права як громадян України. Громадянам надаватимуться чіткі, прикладні й зрозумілі поради, щоб, потрапивши у неприємну ситуацію, українці точно знали, як діяти і до кого звертатися. Основні акценти будуть зроблені на досудове врегулювання будь-якого спору і доступ громадян до системи правосуддя.Для того, щоб зрозуміти, що найбільше турбує громадян в плані захисту їх прав, працівники Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги Житомирщини провели опитування жителів різних населених пунктів області. Найбільше питань у респондентів виникало в площині соціального захисту.

11 НОВЕЛ ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО НАЛЕЖНОГО УТРИМАННЯ ДИТИНИ

8 липня 2017 року вступив в силу Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів" від 17.05.2017 р. № 2037-VII (далі - Закон).
Розглянемо основні новели цього закону: 1️. Підвищення мінімального розміру аліментів
✔ Як було?
ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України визначала, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового
мінімуму для дитини відповідного віку.
/✔️ Як  буде?
Положеннями ч. 2 ст. 182 Сімейного Кодексу України в новій редакції передбачається: «Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку».