• Бюро правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Ружинське бюро правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Адреса: смт Ружин, вул. О. Бурди, 23
Телефон: (04138) 3-11-70
Графік роботи: понеділок — четвер з 09:00 — 18:00
п”ятниця — 09:00 — 16:45
без обідньої перерви

big pravo

“Я МАЮ ПРАВО” ВИМАГАЮТЬ ХАБАРА ЗА ІСПИТ ЧИ НАВЧАННЯ?

Що таке хабар?
Відповідно до ст. 368 та ст. 369 Кримінального кодексу України, неправомірна вигода охоплює матеріальні предмети і немайнові вигоди.
Хабар– це різновид матеріальної вигоди.
Немайнові вигоди можуть включати переваги, пільги, послуги, похвальні характеристики тощо.
Яке покарання передбачено за неправомірну вигоду, зокрема хабар?
Мінімальний штраф: 8 500 грн. - за давання неправомірної вигоди, 17 000 грн. - за її одержання.
Що треба робити?
• В жодному разі НЕ ДАВАЙ ХАБАРА!
• Звернися до органу студентського самоврядування або профспілки вищого навчального закладу (далі – ВНЗ), повідом керівництво ВНЗ.

ПРО ПРОЕКТ “Я маю право”

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України  «Я МАЮ ПРАВО!». В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами. Поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки. Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднання зусиль та інфраструктури Уряду, органів Міністерства юстиції, системи надання безоплатної правової допомоги, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін.
Старт проекту відбувся 7 червня 2017 року. Проект презентовано Павлом Петренком та директором USAID Уейдом Уорреном в Кабінеті Міністрів України. Тривалість проекту становить 3 роки (2017–2019 роки).

ДрукE-mail

ЗАКОН ПРО СКАСУВАННЯ ПЕЧАТОК НАБУВ ЧИННОСТІ: ДЛЯ ЗАСВІДЧЕННЯ ДОКУМЕНТІВ ДОСТАТНЬО ЛИШЕ ПІДПИСУ

19 липня набув чинності Закон України від 23 березня 2017 року № 1982-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями"Закон виключає з низки законодавчих актів вимоги про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання) та необхідність використання печаток у взаємовідносинах суб’єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування. Відповідно до закону, суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатку, але її використання не є обов’язковим. Наявність або відсутність відбитку печатки підприємства на документі не створює юридичних наслідків.
Копія документа, поданого суб’єктом господарювання до органу державної влади або місцевого самоврядування, вважається завіреною, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи – підприємця. Орган державної влади або місцевого самоврядування не має права вимагати нотаріального засвідчення справжності копії документа, якщо така вимога не встановлена законом. Також відповідно до Закону виключається можливість визнання документа, угоди або правочину недійсним у зв’язку з відсутністю відбитку печатки.

ДрукE-mail

На Житомирщині запрацювали антирейдерські аграрні штаби

З 14 серпня 2017 року в усіх областях України, в тому числі й Житомирській області, запрацюють антирейдерські аграрні штаби, які протидіятимуть спробам рейдерських захоплень земель та врожаю. Сьогодні агрорейдерство є найгарячішою темою. Шахраї та бандити, користуючись правовою неграмотністю українців та злочинними діями реєстраторів, відбирають у людей землю і врожай. Щоб протистояти цьому явищу, Мін’юст ініціював створення антирейдерських штабів. Представники Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Андрушівського, Любарського, Попільнянського, Романівського, Ружинського та Чуднівського бюро правової допомоги проводитимуть виїзди (відповідно до графіку) у населені пункти та надаватимуть юридичну допомогу людям на місцях. Особливу увагу зосереджуватимуть на питаннях, що стосуються попередженню рейдерських захоплень земель та інших земельних питань.
Довідково: