• Бюро правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Ружинське бюро правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Адреса: смт Ружин, вул. О. Бурди, 23
Телефон: (04138) 3-11-70
Графік роботи: понеділок — четвер з 09:00 — 18:00
п”ятниця — 09:00 — 16:45
без обідньої перерви

big pravo

Податкова знижка на навчання

Протягом 2019 року подати декларацію з метою отримання податкової знижки мають право громадяни, які понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення. Тобто, право на отримання податкової знижки мають платник податку та/або члени сім’ї першого ступеня спорідненості (батьки, чоловік, дружина, діти, у тому числі усиновлені). Якщо за навчання студента сплатили особи, які не є членами його сім’ї першого ступеня споріднення (дід, баба та інші особи), вони не мають права на податкову знижку. Отже, якщо платник сплачував за своє навчання, навчання дітей або батьків, він може до 31 грудня наступного за звітним податкового року (до 31 грудня 2019 року) подати декларацію, в якій зазначити суму отриманих доходів та суму коштів, які були сплачені на освітні послуги, для отримання податкової знижки.

ДрукE-mail

Щодо порядку організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення

Кабінет Міністрів України прийняв у новій редакції Порядок організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення.  Документом встановлено перелік документів для отримання згоди на виїзд груп за кордон на відпочинок та оздоровлення (окремо для дітей, які мають батьків, та дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування). Крім того, передбачено:

• подання організаторами маршрутів переміщення груп від інтернатів до місця збору та місця перебування;
  • супровід дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на шляху прямування;
  • забезпечення дітей харчуванням та побутовими зручностями під час транзитних зупинок та перельоту;
  • надання організаторами програм перебування дітей за кордоном з обов’язковим зазначенням групових та індивідуальних заходів (екскурсії, поїздки, розважальні програми).

Щодо порядку спадкування

З 1 січня 2018 року застосовуються норми Закону України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини", якими й закріплена нульова ставка податку для членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення. До першого ступеня споріднення відносяться діти спадкодавця, його батьки, чоловік або дружина. До другого ступеня - рідні брати й сестри, дід і баба з боку матері та з боку батька, а також онуки. Інші родичі, як і раніше, мають сплатити податок 5% від вартості спадщини, після її оцінки. А у випадку нульової ставки податку оцінку робити не потрібно. Те ж саме правило застосовується і у випадку дарування майна.

ДрукE-mail

Придбання квартири в новобудові за договором відступлення

Через високі ціни на квартири, що є об’єктом купівлі-продажу вторинного ринку нерухомості, українці, бажаючи мати власне житло, розглядають можливість придбання житлової площі в новобудовах. Українські реалії пропонують різні варіанти придбання квартири в новобудові. Так, найбільш поширеними з них є: укладення договору пайової участі, укладення попереднього договору, купівлі-продажу майнових прав тощо. Договір пайової участі укладається між особою та забудовником, відповідно до такого договору особа стає лише інвестором і після здачі будинку в експлуатацію має право вимагати від забудовника передання квартири у власність. Під укладенням попереднього договору розуміють попередній договір купівлі-продажу, відповідно до якого особа лише має право вимагати від забудовника укладення основного договору після закінчення будівництва.